NEBIM seminaras: Evangelizacija Laiško hebrajams šviesoje

Data: . Tema Naujienos

2012 m. birželio 2 d. Klaipėdos evangelikų baptistų bažnyčioje įvyko NEBIM (LEBBS Neakivaizdinės Biblijos Mokyklos) seminaras, kurio tema - "Jėzus, geresnės Sandoros laiduotojas: Evangelizacija Laiško hebrajams šviesoje". Kalbėtojas: Dr. Parušas Paruševas, Tarptautinė baptistų teologijos seminarija, Praha.

Evangelizacija. Kaip mes, tikintieji, suprantame ją? Kaip evangelizuoti ir kaip perteikti Gerąją Naujieną šiandien, taip sparčiai besikeičiančiai visuomenei? Ar Evangelija - tai vienpusė bažnyčios propaganda visuomenei, ar mes taip pat turime įsiklausyti į visuomeninį kontekstą – kokioje vietoje, kam ir kokioje kultūroje skelbiame Evangeliją? Jeigu suprantame, kad evangelizacija – tai ne vienkartinis veiksmas, o mūsų gyvenimas, nuolatinis procesas, ar reikėtų kurti naujas, šiuolaikines  „evangelizavimo technologijas“? Nebūtinai. Naujajame Testamente randame pakankamai „instrumentų“, kaip evangelizuoti, o Laiške hebrajams galime pamatyti, kodėl turėtume tai daryti – nes Jėzus yra geresnės Sandoros laiduotojas, o Geroji Naujiena – daugiau nei logikos mokslo, filosofijos ar religijos pranešimas. Jėzus Kristus yra geriausias pranašas, pranašesnis už angelus, geriausias kunigas, geriausia žinia apie Dievą, tobuliausia auka – mūsų tikėjimo ir išgelbėjimo pagrindas ir Dievo kvietimas pažinti Jo artumą.


Apie tai ir kitus evangelizavimo klausimus buvo kalbėtą ir diskutuota šiame seminare.

 

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-3297CH0793');